JPM coin

JP Morgani pank kuulutas hiljuti, et oodata on uut digitaalset coini, mis tõstab klientidevaheliste tehingute kiirust. See tekitas XRP fännide seas hirmu.

Eelmise nädala lõpus teatas U.Today, et pangandushiiglane JP Morgan tuleb välja beetaversiooniga oma digitaalsest coinist, millele on lihtsalt ja originaalselt nimeks pandud JPM Coin.

Paljud uudistetoimetused tormasid eeldama, et tegemist on “impeeriumi vastulöögiga” mässulisele XRP-le, mis unistab traditsionaalsete pangaülekannete ajaloo unustusse jätmisest.

Nüüd rahustab Forbes neid paanikat üleskütvaid oletusi, öeldes, et uus JPM Coin ei ole selle sõna kitsas tähendus üldse mingi krüpto.

 

 

JP Morgan tahab digitaalsetest varadest osa saada

JP Morgani Jamie Dimon on olnud pikka aega kriitiline nii Bitcoini kui kogu krüptomaailma suhtes, nimetades seda mulliks. Sellest hoolimata on pank nüüd otsustanud ära kasutada seda tehnoloogiat, mis lubab valguskiirusel makseid sooritada. Aga Forbesi artikli autor jääb sellegipoolest kindlaks, et see digitaalne token, mida JP Morgan lühiajaliselt katsetada plaanib, on kõike muud kui krüptoraha.

CNBC poolt avaldatud originaalsed andmed ütlevad, et JPM Coini peamine otstarve saab olema kiirete maksete läbiviimine – lubatud kiirus peaks olema võrdne tarkade lepingute omaga, mis jätab kaugele maha tavalised kaabelmaksed, mida võib plokiahela-ajastul vanade varemetega võrrelda. JPM Coin saab lisaks olema tagatud USA dollariga, mis teeb ta tavaliste krüptodega võrreldes stabiilsemaks – stabiilcoinide põhimõttel.

JPM Coin on krüpto – Unustage ära

Aga, meenutab meile Forbesi autor, pank plaanib coini ainult sisetehinguteks kasutada – oma äriklientide, suurte ettevõtete, väärtpaberitehingute ja muu taolise jaoks. Teine võimalus on see, et JPM Coin asendab USA dollari, mida panga tütarettevõtted oma varakambrites hoiavad.

Mis tähendab, et teda ei hakata üheski avalikus võrgustikus kasutama, vastupidiselt näiteks BTC-le, ETH-ile ja eelmainitud XRP-le.

Peale selle hakkab JPM Coin jooksma Quorumi plokiahelal, mille on loonud pank ise, mis tähendab, et et igaüks, kes tahab seda uut tokenit kasutada, peab selleks JP Morgani heakskiidu saama. Ka see erineb olulisel määral sellest, kuidas “tavalised” krüptocoinid töötavad.

Seega usuvad mõned eksperdid, et JPM Coin, mis on juba praegu krüptomaailmas pisut vastuolusid tekitanud, saab olema lihtsalt veel üks digitaalne coin, mitte krüpto.

Näiteks ütles Coin Centeri uuringuplatvormi juht, et vahe on sarnane sellele, mis eristab internetti (igale kasutajale avatud ja tasuta) ning AOL-i (suletud, sissepääsuloaga võrgustik). Tundub, et JP Morgani üleskiidetud coin saab olema ei midagi muud kui veel üks elektrooniline maksesüsteem.

Kiireim viis krüptouudistega kursis olla on jälgida meie Facebooki fännilehte. Meiega ei jää te millestki ilma!

 

Originaal artikli leiate vajutades siia.